Bitcoin’s Current Side Movement Signals An Imminent Breakout As Investors are Extremely Bullish

Bitcoin odzyskał ponad 300 dolarów od czasu swojej ogromnej korekty z wysokich 12400 dolarów do 11500 dolarów, co spowodowało, że moneta spadła o tysiąc dolarów.

Podczas gdy niektórzy analitycy przewidywali niedźwiedzi ruch, który mógł zobaczyć Bitcoin spadek poniżej 10.000 dolarów, w ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin osiągnął 11.858 dolarów mały, ale znaczący 1,42% wzrost cen i pułap rynkowy w wysokości 219 mld dolarów.

Ogólny sentyment jest długi na Bitcoin Up nawet z bardziej oczekiwanych korekt cen, poparte kilkoma krytycznymi wskaźnikami wskazującymi na wczesne etapy hossy na rynku.

Według współzałożyciela giełdy kryptograficznej Gemini, Tylera Winklevossa, fakt, że Bitcoin przez pewien czas utrzymywał się powyżej ceny 11500 – 12 000 dolarów, z kilkoma udanymi próbami przełamania, pokazuje, że moneta przygotowuje się do wielkiego przełomu.

„Zawsze się ekscytuję, gdy #Bitcoin przez chwilę unosi się wokół poziomu cenowego“. Jak zwierzę w klatce, coraz bardziej przygotowuje się do wybuchu.“

Dlaczego Bitcoin jest przywiązany do wybuchu

Bitcoin nie udało się utrzymać poziom 12.000 dolarów, ale byczy sentyment może być odczuwalny na rynku kryptograficznym, zwłaszcza z żetonów uderzających wszech czasów, nowe partnerstwa i nowe żetony są uruchamiane w DeFi i odbieranie niezwykle szybko.

W przeciwieństwie do hossy w 2017 r., rynek kryptoński rozwinął się dzięki wielu sposobom przyciągania kapitału od inwestorów. Największą rolę w przyciąganiu entuzjastów kryptoflory do inwestowania w DeFi odegrało rolnictwo dochodowe, co sprawiło, że ten sektor rynku kryptoflory osiągnął nowy rekord w wysokości ponad 4 miliardów dolarów.

Zainteresowanie Bitcoinem również wzrosło, z trendami Google wskazującymi na rosnącą liczbę wyszukiwań z Bitcoinem jako słowem kluczowym, podobnie jak to miało miejsce w 2017 roku, a także w czerwcu 2019 i lutym 2020 roku w krótkich przebiegach byków.

Raport CoT na temat Skrew Analytics pokazuje, że handel detaliczny jest najbardziej byczym segmentem z otwartym zainteresowaniem 15 tys. dolarów na Bitcoin. Dane te pokazują również, że niedawne ożywienie indeksu S&P 500 na tradycyjnym rynku nieco zmniejszyło lewarowane pozycje na Bitcoinie przez inwestorów hedgingowych i innych inwestorów instytucjonalnych.

Innym kluczowym wydarzeniem, które wskazuje, że Bitcoin jest wysoce spekulacyjny, jest Open Interest (OI) na kontraktach terminowych na Bitcoin CME, który już osiągnął wysoki poziom 862 milionów dolarów.

Niektóre altcoiny, w tym YFI, LTC i XRP również radzą sobie bardzo dobrze, a inne odbijają się od wcześniejszych korekt. Dla większości altcoinów ich ruch według analityka kryptońskiego Crypto Michaela nadal będzie zależny od Bitcoina.